Hostýn - dopoledne 3. ledna 2009

Main menu:

Čtvrtý ročník

V pátek 13. dubna 2007 se u fotbalového hřiště v Rackové sešli všichni ti, kteří chtěli absolvovat noční vzpomínkový pochod věnovaný paraskupině Clay, která právě v tento den, ale před 63 lety, seskočila v katastru obce Hostišová. Letos se pochodu aktivně zúčastnilo 37 osob + 1 osoba jako zajištění zázemí pochodu. To je opět rekordní účast. I letos jsme kromě skupin z Holešova a blízkého okolí mohli přivítat i skupinu Klubu vojenské historie z Uherského Hradiště-Bílovic.

Počasí nám velmi přálo a všechny nás to táhlo na trať a tak po krátkém seznámení s osudem paraskupiny a organizací pochodu zahájily pochod první výchozí skupiny. Každoroční papírová průvodka pro jednotlivce byla pro letošek zpestřena i hádankami, kvízy a křížovkou, aby se pochodující na trati nenudili. Ale domnívám se, že to nebylo potřeba, letošní výjimečné jaro nám dopřálo i výjimečnou jarní noc. Každý si ji mohl užívat plnými doušky podle své vůle. A některým z nás se při pohledu na nekonečné hvězdné nebe nechtělo ani pokračovat v pochodu.

Přes Lukoveček a rozcestník Pod Oklukem skupiny došly na Tři kameny, kde objevily bednu s vysílačkou, ve které si každý vyzvedl svůj diplom a památeční „placku“ pochodu. Odtud jsme oproti minulým ročníkům vedli alternativní trasu po hřebenovce přes Klapinov, Skalný a Hostýn. Do Bystřice dorazili se šťastně unaveným úsměvem všichni. Jsme rádi, že se podle prvních ohlasů pochod účastníkům líbil a budeme se těšit na společné setkání na 5. ročníku v dubnu 2008.